e
sv

Apple, Katlanabilir iPhone İçin Yeni Bir Patent Aldı

Katlanabilir iPhone Prototipleri Testten Geçti
avatar

Barış Yalçın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple, katlanabilir iPhone modeli için çalışmalarını hızla sürdürüyor.

Apple’ın bir süredir üzerinde çalıştığı katlanabilir iPhone modeli ile ilgili yeni bilgiler geliyor. Daha önceden de birçok kez sızıntı haberleriyle gündeme gelen katlanabilir iPhone modeli, şimdi de yeni bir patent ile yeniden karşımıza çıkıyor.

Bu bağlamda patent başvurusunda bulunduğunu görüyoruz. Yapılan bu patent başvurusunda ise Apple, Foxconn ile beraber test ettiği iki farklı katlanabilir iPhone tasarımının kalite kontrol testlerinden geçtiği belirtiliyor.

Alınan patente bakarsak, söz konusu katlanabilir telefonun özellikle tasarım açısından Galaxy Z Fold 2‘ye oldukça benzediğini de anlayabiliriz.

Aynı zamanda Apple’ın Foxconn ile test ettiği bir diğer gizemli modelin ise Galaxy Z F Flip 5G ve Motorola Razr modellerine benzeyeceği belirtiliyor. Geniş bir ekrana sahip olan iPhone’u cebe sığdırmak amacıyla yola çıkılan bu modelinin ise, Razr ve Z Flip modelinde olduğu gibi kapaklı bir yapıya sahip olacağı da belirtiliyor.

Şimdilik, Apple cephesinden katlanabilir telefon modelleri ile ilgili herhangi bir resmi açıklamanın gelmediğini de söyleyelim. Ancak, son sızıntılara göre Apple’ın önümüzdeki dönemde katlanabilir telefon modelleri için adım atacağı da aşikar.

Apple’ın yeni patentini aldığı modeli buradaki fotoğraflardan inceleyebilirsiniz. Oldukça ilginç bir bükülme teknolojisine sahip olacağa benziyor.

Apple Katlanabilir iPhone Icin Yeni Bir Patent Aldi | Tekno Deha

 

Apple Katlanabilir iPhone Icin Yeni Bir Patent Aldi 1 | Tekno Deha

Peki ya sizlerin bu konu hakkındaki düşünceleri nedir? Değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 

Web sitemizdeki benzer içerikli makalelere buraya göz atabilirsiniz.