e
sv

Android Telefon Kullanıcılarına Güzel Haber!

android telefon kullanicilarina guzel haber MPd3zX8F | Tekno Deha
avatar

Kaan Çabuk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Android Telefon Kullanıcılarına Güzel Haber!

Google, yakında çıkacak Snapdragon 888 yonga seti tarafından desteklenen akıllı telefonlardan başlayarak, dört yıllık süreyle Android sistem güncellemelerini destekleyeceği açıkladı. Normalde bir android telefon en fazla 2 yada 3 Android güncellemesi alabiliyordu.

Böylelikle Android 11 ile çıkan bir cihaz, Android 11, 12, 13 ve 14’ü destekleyebiliyor olacak.

Android telefon kullanıcılarına güzel haber!

Bir iPhone modelini ele aldığımızda, cihazın donanımı yazılımı destekleyene kadar iOS güncellerini almaya devam ediyor. Bunun aksine Google genellikle üç yıl sonra akıllı telefonlara Android desteğini sonlandırıyor. Ancak bu durum değişiyor. En azından Google artık dört yıl boyunca desteğini sürdürecek, android kullanıcılarının buna ihtiyacı vardı.

Yakın zaman önce ortaya çıkan yeni bilgilere göre, Google artık akıllı telefonlara dört yıl boyunca işletim sistemi desteği sağlayacak. Bu uygulamaya ilk olarak Snapdragon 888’le çıkacak olan akıllı telefonlarla başlanmış olacak. Bugüne kadar çoğu Android cihaz, çıktığı sürümden en fazla bir veya iki üst sürümün güncellemesini alabiliyordu. Bu durum, yeni işletim sistemini kullanmak isteyen kullanıcıları yeni çıkan akıllı telefonları almaya itiyordu.

Android telefon

Ancak Qualcomm ve Google arasında yapılan anlaşmaya göre, Snapdragon desteği olan akıllı telefonlar artık dört adet Android güncellemesi alabilecek. Snapdragon 888 işlemcisiyle çıkan bir akıllı telefon, Android 11’in, 12’nin, 13’ün ve 14’ün güncellemelerini alabilecek.

Peki ya sizlerin bu konu hakkındaki düşünceleri nedir?

Web sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan göz atabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI