e
sv

AirPods Max ’e rakip Huawei FreeBuds Studio Türkiye’de satışta

airpods maxe rakip huawei freebuds studio turkiyede satista | Tekno Deha
avatar

Kaan Çabuk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

AirPods Max ’e rakip Huawei FreeBuds Studio Türkiye’de satışta

Huawei’in geliştirdiği birinci kulaküstü kulaklık modeli FreeBuds Studio Türkiye’de satışa sunuldu. Huawei FreeBuds Studio 3499 TL’ye satılıyor.

Huawei FreeBuds Studio akıllı faal gürültü engelleme teknolojisi ve yüksek ses kalitesi ile Apple’ın AirPods Max modeline alternatif olacak. AirPods Max 5499 TL’ye satıldığı için eleştiriliyor lakin bu kulaklığın fiyatı da kıymetli.

FreeBuds Studio’nun en kıymetli özelliği akıllı gürültü engelleme özelliği. 8 adet mikrofonla ortam sesi dinleniyor ve yapay zeka sayesinde ortamdaki gürültünün tipi tespit edilip buna nazaran zıt frekanslar gönderiliyor. Böylece bulunduğunuz ortamdaki sesi engelliyor. Müzik dinlemeseniz bile gürültü duymuyorsunuz.

Gürültü engelleme için farklı modları var. Örneğin, çok gürültülü bir uçakta yahut trende olduğunuzda, kulaklıklar otomatik olarak Ultra Mod’a geçiyor. Restoranlar ve kafeler üzere yerlerde Genel Mod’da çalışıyor. Tıpkı formda, kütüphane yahut ofis üzere sessiz yerlerde, daha doğal ve rahat gürültü tedbire efektleri için Rahat Mod’a geçiyor. Duyma Modu, ortamdaki sesi kulağınızda dinleterek etrafınızı büsbütün duymanızı sağlıyor. Ses Modu, çevresel gürültüyü azaltıyor lakin insan seslerini, anons seslerini kulağınıza veriyor. Örneğin böylelikle havalimanındayken rahatsız edici gürültüyü engelliyor lakin sohbet ettiğiniz kişinin ve anonsların sesini kulağınıza iletiyor.

Mikrofon performansının da gürültüyü engellediği tabir ediliyor. Davetler için 6 farklı mikrofon kullanılıyor. Art plan gürültüsünü devre dışı bırakıp konuşma sesini pak bir halde karşı tarafa aktarıyor.

AirPods Max’e rakip Huawei FreeBuds Studio Türkiye’de satışta

Huawei’in sitesindeki bilgilere nazaran müzik dinleme tecrübesinin yüksek performans sunduğu tabir ediliyor. 4 katmanlı 40 mm polimer diyaframa sahip. 4-48 kHz ortasında geniş bir frekans aralığı sunuyor. Birebir vakitte, ses transferi sırasında ses kalitesindeki hasarı gidermek için HUAWEI FreeBuds Studio, 960 kbps’ye kadar yüksek süratli ve kararlı ses transferini desteklemek için Huawei’nin kendi geliştirdiği yüksek çözünürlüklü codec’i olan L2HC’yi kullanıyor. Kodlama ve iletim sırasında kalite kaybını tesirli bir halde azaltırken, yüksek kaliteli müziğin orjinal dolgunluğunu ve parlaklığını geri kazandırarak, kullanıcıların yüksek kaliteli müziğin getirdiği cazibeyi hissetmelerini sağlıyor.

Çift antenli tasarım sayesinde geniş kapsama alanı sağlanıyor ve kopmalar minimuma indiriliyor. Antenler, sinyal engellemesini makul algılayarak ve başka antene otomatik olarak geçerek, örneğin havalimanında ve güçlü sinyal paraziti olan öteki yerlerde bile kararlı irtibat ve kesintisiz arama tecrübesi sağlıyor. Oyunlar için düşük gecikme moduna da yer verilmiş. Ses kalitesinden taviz vererek gecikmeyi düşürüyor.

AirPods Max’e rakip Huawei FreeBuds Studio Türkiye’de satışta

FreBuds Studio tıpkı anda iki aygıta birden bağlanabiliyor. Kulaklığın sağ tarafı dokunmatik denetim özelliğine sahip. Dokunarak yahut aşağı üst kaydırmalar yaparak müziği ve sesi denetim edebilirsiniz. Kulaklığı başınızdan çıkardığınızda müzik otomatik olarak duruyor ve geri taktığınızda devam ediyor.

Tam dolu şarjla etkin gürültü engelleme kapalıyken 24 saat, açıkken 20 saate kadar müzik çalıyor. 10 dakikalık süratli şarjla etkin gürültü engelleme kapalıyken 8 saate kadar müzik çalabileceği tabir ediliyor. Kulaklık siyah ve şampanya rengi olarak iki farklı renk seçeneğiyle satılıyor. Kulaklığın yapısında kullanılan materyalller hakkında bilgiye yer verilmemiş.

Huawei FreeBuds Studio hakkında ayrıntılı bilgi ve satın almak için Huawei Online Mağaza’yı ziyaret edebilirsiniz. Kulaklığı satın alanlara 280 TL indirim kuponu ikram ediliyor. Kulaklığı satın aldıktan sonra Huawei’in sitesine yorum yazan bireyler 1 TL’ye Huawei Band 3e’yi satın alabilecek.

https://shop.huawei.com/tr/product/huawei-freebuds-studio/

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI