e
sv

Acer, Ryzen 5000 İşlemcili Dizüstü Bilgisayarlarını Tanıttı

acer ryzen 5000 tasinabilir islemcili nitro ve aspire dizustu bilgisayarlarini tanitti LOHap2l1 | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Acer, Ryzen 5000 İşlemcili Dizüstü Bilgisayarlarını Tanıttı

Acer bugün AMD Ryzen™ 5000 Serisi işlemcili Nitro 5 dizüstü bilgisayarlarını ve Aspire 5 ile 7 modellerini duyurdu. Güçlü yeni AMD Ryzen Taşınabilir İşlemciler, dizüstü bilgisayarların süratli ve verimli performans göstermesini sağlıyor. Sekiz çekirdeğe kadar süreç gücü sunan işlemcilerin yeni Nitro ve Aspire dizüstü bilgisayar için ülkü kılan özelliği ise, düşük güç tüketimli geniş bant bellekleri güç tasarrufu özelliğiyle bir ortaya getirerek evvelki jenerasyon belleklerden iki kat daha süratli data işleyebilmeleri.

NVIDIA Ampere mimarisi taşıyan NVIDIA® GeForce RTX™ 30 Serisi Dizüstü GPU’lar, güç verimliliğini 2 kata kadar artırırken, performansı değerli ölçüde artırıyor ve ince, hafif dizaynlar için üçüncü kuşak Max-Q teknolojilerini kullanıyor. GeForce RTX 30 Serisi Dizüstü GPU’lar, Cyberpunk 2077 ve oyuncuların en çok beğendiği oyunlar da dahil en düzgün üretimlerde çarpıcı ışın izlemeli grafikleri mümkün kılıyor. Öte yandan GPU hızlandırmalı yüzlerce uygulama sayesinde içerik üreticilerin de eksiksiz içerikler üretebilmesini sağlıyor.

Acer Nitro 5, eğlenme ve hobi emelli oyun oynayan ve daha uygun bir performansa hazır olan kullanıcılar için geliştirilmiş, istikrarlı özelliklere sahip bir dizüstü bilgisayar serisi. Bu aygıtlar, PC tutkunlarının en yeni oyunları keşfederken ve oynanış görüntülerini montajlarken duyacakları muhtaçlıklar doğrultusunda, titizlikle tasarlandı.

Acer Aspire 5 ve Aspire 7 serisi, performans, ekran kalitesi, hafiflik ve pil ömrüne itina gösteren klasik kullanıcılar için ülkü, güçlü ve çok istikametli dizüstü bilgisayarlar içeriyor. Aspire serisinin odağı, kullanıcılara kendilerini ve tutkularını tabir ederken gereksinim duyacakları her şeyi sağlayabilmek.

Acer Nitro 5 – Oyunu Yaşayın

Acer’ın tanınan Nitro 5 oyun dizüstü bilgisayarları, AMD Ryzen™ 9 5900 HX Taşınabilir İşlemciye kadar ve NVIDIA GeForce RTX™ 3080 Dizüstü GPU seçeneğine kadar dayanak veren güçlü kombinasyon seçenekleri sunarak, oyun tutkunları için son derece kıymetli bir güncellemeye kavuştu. Güçlü CPU/GPU kombinasyonu, M.2 PCIe ve/veya SATA SSD (2TB NVMe SSD / 2 TB HDD’ye kadar destekli), 32 GB’a kadar DDR4 3200 RAM, Killer E2600 dayanağıyla güçlü ağ performansı ve Wi-Fi 6 ile tamamlanıyor. Nitro 5, verdiği paranın karşılığını ziyadesiyle almak isteyen oyuncular için performanstan ödün vermeyen güçlü bir oyun tecrübesi sunuyor.

 

Yeni Nitro 5 dizüstü bilgisayarlar 15,6 inç yahut 17,3 inç ekran boyutu, QHD çözünürlükte 165 Hz yenileme suratı yahut FHD çözünürlükte 360 Hz’e kadar yenileme suratı seçenekleriyle tercih edilebiliyor. 3 ms reaksiyon mühleti, manzaraların en az gölgelenmeyle tertemiz akmasını sağlıyor. Acer ayrıyeten, sRGB renklerinin yüzde 100’ünü kapsayan ve 300 nit parlaklık sunan panelle renkleri capcanlı tutuyor. Yeni Nitro 5, sırf 7,02 mm inceliğinde çerçeveleri sayesinde yüzde 80 ekran-gövde oranına sahip.

Nitro 5, sahip olduğu çift fan sistemi, Acer CoolBoost™ teknolojisi ve stratejik yerleştirilen dört hava çıkışı sayesinde çok ısınmıyor. Fan suratını gözlemleyen CoolBoost™ teknolojisi daha fazla gücün gerektiği durumlarda oyunculara performans sağlamak için fan suratını otomatik ayarlıyor. Isı idaresini gerçek vakitli olarak şahsen gözlemlemek ve yönetmek isteyen kullanıcılar ise NitroSense™ ile fan suratını ayarlayabiliyor.

Acer Aspire 7 – Taşınabilir Kullanıcılar İçin Güçlü Performans ve İnce Tasarım

Yeni AMD Ryzen 5000 Serisi taşınabilir işlemciler ve NVIDIA GeForce GTX 1650 GPU ile çalışan yeni Aspire 7 modelleri hem profesyonellerin hem de PC tutkunlarının gereksinimlerini karşılıyor. Şık ve ölçülü tasarımı ince bir kasada sunan bilgisayarlar, hareket halindeyken yahut müşterisinin ofisinde çalışması gereken kullanıcılar için ülkü özellikleri taşıyor.

Tüm bu güç, 2,15 kg kadar hafif bir kasaya sığıyor ve kullanıcıların hareket halindeyken de performanstan ödün vermeden çalışabilmesini sağlıyor. 32 GB’a kadar DDR4 bellek ve 1 TB’a kadar PCIe SSD ile donatılan yeni Aspire 7 dizüstü bilgisayarlar, en güçlü vazifelere hazır üretkenlik makineleri olarak karşımıza çıkıyor.

Ryzen 5000 Tekno Deha

Yeni dizüstü bilgisayarlar, 5 Gbps üstün süratli bilgi transferi sağlayan USB-C™ ile de en yeni ilişki kabiliyetlerine sahip. Çift bant Wi-Fi 6 (802.11ax), ortalama ağ randımanını üç kat artırıyor. Ayrıca Wi-Fi 5 ile (802.11ac) kıyaslandığında gecikmeyi yüzde 75 oranına kadar azaltıyor.

Aspire 7’nin FHD çözünürlüklü 15,6 inç ince çerçeveli ekranı, yüzde 81,61’lik gövde ekran oranına sahip. Acer Color Intelligence™ ve Acer ExaColor™ teknolojileri ise birlikte çalışarak, imgeleri yüksek doğrulukla sunuyor. Acer Color Intelligence, daha az CPU yüklemesiyle daha canlı ve parlak imajlar elde edilmesini sağlıyor. Bu özellik, gama ve renk doygunluğunu gerçek vakitli olarak etkin bir biçimde ayarlayabiliyor; ekran rengini ve parlaklığını kırpma yahut çok terslik olmaksızın en yeterli hale getiriyor.

Son olarak, termal tasarımı dizüstü bilgisayarın ısınmadan ve sessiz bir halde çalışması için birçok farklı soğutma modu sunuyor. Kullanıcılar basitçe “Fn+F” kısayolunu kullanarak fanların sessiz, olağan ve performans seçeneklerinde çalışmasını sağlayabiliyor.

Acer Aspire 5 – Çoklu Vazifeler İçin Uygun Fiyatlı Performans

En yeni Aspire 5 dizüstü bilgisayarın özellikleri ortasında yeni ve güçlü AMD Ryzen 5000 Serisi Taşınabilir İşlemciler, AMD Radeon™ RX 640 Grafikler, 24 GB bellek ve 1 TB’a kadar M.2 PCIe SSD NVMe ve/veya 2 TB’a kadar HDD yer alıyor. Uygun fiyatlı fakat tıpkı vakitte güçlü bir aygıt arayan amatör blog müellifleri, fotoğrafçılar ve öğrenciler üzere kullanıcılar; çoklu misyonları için kullandıkları uygulamalardan süratli ve tesirli performans alabilmeleri için gerekli olan gücü, Aspire 5’te bulabilecekler.

Acer Tekno Deha

17,95 milimetrelik ince tasarımı ve kumlanmış alüminyum kapağı, dizüstü bilgisayara şık bir görünüm katıyor. İnce çerçeveli 15,6 inç büyüklüğündeki IPS ekranı FHD çözünürlük sunuyor. Acer BlueLightShield™ teknolojileriyse göze ziyanlı mavi ışık salınımını azaltıyor.

Aspire 5, Aspire 7’de olduğu üzere USB-C™ ile harika süratli data transferi gerçekleştiriyor, çift bant Wi-Fi 6 (802.11ax)3 dayanaklı ve birden fazla soğutma modu sunan termal bir dizayna sahip.

Fiyat ve Bulunabilirlik

 • 15 inçlik Nitro 5 (AN515-45), AMD Ryzen 7 Taşınabilir işlemci. NVIDIA GeForce RTX 3060 grafik ve 512 GB SSD’den başlayan konfigürasyonla şubat ayından itibaren 1.299 euro’dan başlayan fiyatlarla EMEA’da satışa sunulacak.
 • 17 inçlik Nitro 5 (AN517-41), AMD Ryzen 7 Taşınabilir işlemci, NVIDIA GeForce RTX 3060 grafik ve 512 GB SSD’den başlayan konfigürasyonla şubat ayından itibaren 1.299 euro’dan başlayan fiyatlarla EMEA’da satışa sunulacak.
 • Acer Aspire 7 (A715-42G) şubat ayından itibaren 899 euro’dan başlayan fiyatlarla EMEA’da satışa sunulacak.
 • Acer Aspire 5 (A515-45) şubat ayından itibaren 699 euro’dan başlayan fiyatlarla EMEA’da satışa sunulacak.

Sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan göz atabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI