e
sv

635 Beygirlik BMW M5 CS Tanıtıldı

635 beygirlik bmw m5 cs tanitildi VNKbFJV7 | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

635 Beygirlik BMW M5 CS Tanıtıldı

2021’in en heyecan verici arabalarından biri olan yeni BMW M5 CS üzerindeki örtü sonunda kalktı. Yeni M5 CS, sportif tasarımı ve lüks özelliklerinin yanında performanslıyla da göz dolduruyor.

Yeni BMW M5 CS’in kalbinde çift torbolu 4.4 litre V8 ünite yatıyor. 635 beygir güç ve 750 Nm tork üreten makine, 8 ileri otomatik şanzımanla kombine edilmiş. Performansıyla isminden kelam ettiren M5 CS, 0-100 km/s hızlanmasını yalnızca 2.9 saniyede, M5 Competition’dan 0.2 saniye daha kısa müddette tamamlıyor. 0-200 km/s müddeti 10.4 saniye olan otomobilin azamî suratı ise 306 km/s olarak açıklandı.

Tıpkı standart M5’te olduğu üzere yeni BMW M5 CS’de de Faal M Diferansiyel ve farklı sürüş modlarına sahip dört tekerlekten çekiş sistemi standart olarak sunuluyor. 4WD ve 4WD Sport üzere farklı modlara sahip olan sistem, 2WD modunda da arttan itişli olacak halde kullanılabiliyor.

BMW M5 CS araba Tekno Deha

Bir Çok Araba Severin Hayali

Yeni BMW M5 CS, baz aldığı M5 Competition’dan 104 kilogram daha hafif. Bunun için arabada karbon fiber destekli plastik modüllere çokça yer verilmiş. Motor kaputu, tavan, ön splitter, difüzör, yan ayna kapakları ve art spoyleri bu modüllere örnek göstermek mümkün. Şirket arabası hafifletmek için ayrıyeten ses yalıtımını da azaltmış.

Dizayna baktığımızda yeni M5 CS’yi altın yaldızlı ızgara çerçevesi ve onunla uyumlu 20 inçlik jantlarıyla ayırt etmek mümkün. Karbon seramik fren sisteminin kullanıldığı tekerleklerde kırmızı yahut altın renkli kaliperlere yer verilmiş. Hava kanallarına sahip motor kaputu ve sarı aydınlatmalı LED farlar da dikkat çeken ayrıntılardan.

BMW M5 CS Tekno Deha

Yeni BMW M5 CS’nin iç yerinde da aydınlatmalı M5 logolarına sahip karbon fiber ön koltuklar bulunuyor. Söz konusu koltuklar kırmızı ayrıntılar ve kırmızı dikişlerle kombinlenmiş siyah deri döşemeye sahip. Bunun yanında M Alcantara direksiyon simidi, karbon fiber vites kulakçıkları, Alcantara tavan döşemesi, üç renkli dikişlere sahip M emniyet kemerleri, özel paspaslar ve aydınlatmalı M5 CS logosuna sahip kapı eşikleri de arabanın özellikleri ortasında.

Yeni BMW M5 CS önümüzdeki bahar aylarında satışa sunulmuş olacak. Arabanın Almanya’daki fiyatı 180 bin 400 euro olarak açıklandı.

Sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan ulaşabilirsiniz.