e
sv

5G ile İlgili Resmi Açıklama Geldi!

80224fbac388 teknodeha 35caf17746 | Tekno Deha
avatar

Kaan Çabuk

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

5G ile İlgili Resmi Açıklama Geldi!

Kurulumlar tarafından sağlanan bilgiye göre: Teknolojisinin yaşama geçmesi için çalışmalar yürütüldüğünü söyleyen Karaismailoğlu, yapılan çalışmaların sonunda Türkiye’nin tamamıyla  5G’ye geçiş yapacağını ifade etti.5G ile İlgili Resmi Açıklama Geldi!

Karaismailoğlu’nun yaptığı açıklamalara dayanarak, 4.5G teknolojisinde olduğu gibi 5G teknolojisinde de ulusal ve yerli teknolojiler geliştirilmesi için uygun koşullar olacak. Bu yüzdende çalışmaları için de Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi’ni kurduklarını anımsatan Bakan Karaismailoğlu, bu kümelenmenin içinde olan 14 firma ve 3 ağ sağlayıcının dinlediği tüm gereklilikler, TÜBİTAK tarafından desteklenen Uçtan Uca Yerli ve 5G üzerinde çalışıldığını belirtti.

laştırma ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu’na 5G için en kritik olan bileşenlerin tümü yerli ve ulusal teknolojilerle üretiliyor. Bu bağlamda üretilen bileşenler arasında baz istasyonu ve özel yazılımlar yer alıyor. Tamamen yerli ve ulusal projesinin ilk fazının da mart ayında bitirilmesini amaçladıklarını vurgulayan Sn. bakan, teknolojinin kullanılabilmesi için öbür fazların da bitirilmesi gerektiğini dile getiriyor. Türkiye, tüm bunlar bitirildikten sonra 5G’yi kullanmaya başlamaya hazır hale gelecek.

 

Benzer teknoloji ve internet makaleleri için: teknodeha.com

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.