e
sv

3 Milyar E-Posta ve Şifre Ele Geçirildi

Adsiz tasarim 2 | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

3 Milyar E-Posta ve Şifre Ele Geçirildi

Gmail, Hotmail, LinkedIn ve Netflix vb. platformlara kayıtlı olan ortalama 3,2 milyar e-posta  ve şifresi ele geçirilerek çevrimiçi yayınlandı.

Siber güvenlik analiz şirketi BGR, Gmail, Hotmail, LinkedIn ve Netflix gibi çevrimiçi platformlara kayıtlı olan ortalama 3,2 milyar e-posta ve şifresinin bir çevrimiçi siber korsan forumunda paylaşıldığını açıklandı. Uzmanlar bunun “internet üzerinde paylaşılan en büyük çalıntı bilgi listesi” olduğunu vurguluyor.

Compilation of Many Breaches (Comb) adındaki bu girişim aslında sadece bir saldırı değil önceki saldırılarında derlemesi diyebiliriz.

KİMLİĞİ VE KONUMU BELLİ DEĞİL

Son yapılan saldırının, 2017  yılında yine buna benzer bir şekilde gerçekleştirilmiş saldırıyla aynı yere sahip olabileceği düşünülüyor.

Ancak çevrimiçi olarak paylaşılan liste kim tarafından paylaşıldı daha belirlenmedi.

Bu güvenlik açığını ortaya çıkaran CyberNews in raporlarına göre, çevrimiçi (bilgisayar) korsanları toplamda 15,2 milyar ortalama hacklenmiş hesap ve 2,5 milyardan fazla farklı e-posta bilgisi biriktirdiği düşünülüyor.

Bilgilerinizin çalınıp çalınmadığını kontrol etmek istiyorsanız “Personal Data Leak Checker” adlı uygulama gibi bir siteye bakmalısınız.

“Personal Data Leak Checker” adlı endekse gitmek için buraya tıklayınız.

Eğer bilgileriniz güvende ise aşağıdaki gibi gözükecektir.

3 Milyar E-Posta ve Şifre Ele Geçirildi

Eğer bilgileriniz çalınmış ise de aşağıdaki gibi gözükecektir.

3 Milyar E-Posta ve Şifre Ele Geçirildi

Benim bir hesabımın bilgileri verilmiş ama ben hemen 2 a.d. yı açtım ve şifremi değiştirdim sizde böyle önlemler alabilirsiniz.

3 Milyar E-Posta ve Şifre Ele Geçirildi bu konudan bahsettiğimiz yazımız buraya kadardı, sizin 3 Milyar E-Posta ve Şifre Ele Geçirildi peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz neler? Aşağı kısımda bulunan yorum bölümünde görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın. Web sitemizde bulunan teknoloji haberleri ve daha fazlasına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.