e
sv

3 Firma Otonom Araç Projesi İçin Birleşti

tekno deha
avatar

Semih Boran

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dünyaca ünlü 3 firma bir otonom araç projesi için birleşti . Peki bu otonom araç projesi için birleşti denilen firmaların adı nedir ve neden birleştiler? Bu soruların cevabını birlikte öğreneceğiz

tekno deha

3 Firma Otonom Araç Projesi İçin Birleşti

California’da bulunan bir Amerikan sürücüsüz otomobil şirketi Cruise ve Amerikan merkezli araç ve motor üreticisi General Motors, Microsoft ile uzun vadeli stratejik bir ortaklığa girdiklerini duyurdu. Bu ortaklığın yapılma sebebi, Microsoft’un otonom arabaların ticarileşme sürecini hızlandırılmasını sağlamak. Cruise ve General Motors, kendi kendine sürüş teknolojisini yaygınlaştırmak amacıyla birleşti. Microsoft’un yazılım ve donanım mühendisliği yeteneklerini, bulut bilişim teknolojisini, üretim teknik bilgisini ve iş ortağı ekosistemini bir araya getirmeyi hedefliyor. Yapılan bu anlaşmanın temel ayrıntıları şu şekilde:

1.Cruise, sürücüsüz araçlar için bulut bilişimin potansiyelini ortaya çıkarmak amacıyla, benzersiz otonom araç çözümlerini geniş ölçekte ticarileştirmek için Microsoft’un bulut ve uç bilgi işlem platformu Azure’dan yararlanacak

2.Cruise’un tercih edilen bulut sağlayıcısı olan Microsoft, müşteri odaklı ürün yeniliğini geliştirmek ve Azure’a sürekli yatırım yaparak dünya çapındaki nakliye şirketlerine hizmet vermek için Cruise’un derin sektör uzmanlığından yararlanacak.

3.General Motors, Honda ve kurumsal yatırımcıların Cruise’a 2 milyar dolardan fazla birleşik yeni öz sermaye yatırımına Microsoft da katılacak ve yatırım seviyesi 30 milyar dolara çıkarılacak.

tekno deha

 

Yapılan Açıklamalar

Cruise CEO’su Dan Ammann şunları söyledi:

“Herkese daha güvenli, daha iyi ve daha uygun fiyatlı ulaşım sağlama misyonumuz var. Bu sadece bir teknoloji yarışı değil, aynı zamanda bir güven yarışı. Teknolojinin güvenilir bir şekilde demokratikleştirilmesinde altın standart olarak Microsoft, kendi kendine giden, tamamen elektrikli, paylaşımlı araçlardan oluşan filomuzu ticarileştirirken bize çok önemli güç sağlayacak.

tekno deha Microsoft CEO’su Satya Nadella, şunları söyledi:

“Dijital teknolojideki gelişmeler, insanları ve malları nasıl taşıdığımız da dahil olmak üzere işimizin ve yaşamımızın her yönünü yeniden tanımlıyor. Cruise ve GM’in tercih ettiği bulut sistemleri şirketi olarak, bu pazarı ölçeklendirmelerine ve otonom taşımacılığını ana akım haline getirmelerine yardımcı olmak için Azure’un gücünü kullanacağız.

 

Daha fazla haber okumak için buraya tıklayın.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

3 Firma Otonom Araç Projesi İçin Birleşti