e
sv

2022 Mitsubishi Outlander Tanıtıldı

2022 Mitsubishi Outlander Tanıtıldı
avatar

Semih Boran

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Geçtiğimiz günlerde 2022 Mitsubishi Outlander tanıtldı. Gelin, detaylarına birlikte bakalım.

2022 Mitsubishi Outlander Tanıtıldı

2022 Mitsubishi Outlander Tanıtıldı

Merakla beklenen yeni nesil Mitsubishi Outlander’ın örtüsü sonunda kalktı. 2012 yılında çıkış yapan ve yaşını göstermeye başlayan selefinin yerini alan Outlander, pek çok anlamda bir ilk olmaya geldi. Nissan ve Mitsubishi ortaklığının en yeni ürünü, X-Trail’in kemiklerinden güç ünitesine kadar pek çok detayını kullanıyor. Öte yandan modelin tasarımı ve diğer detayları tamamen Mitsubishi’ye ait.

2022 Mitsubishi Outlander Tanıtıldı

 

Daha önce de belirttiğimiz gibi yeni nesil Mitsubishi Outlander, Engelberg Tourer isimli konsept modelin tasarım dilini kullanıyor. Üretim versiyonu çok daha oturaklı görünüyor olsa da konseptin far tasarımı aynen alınmış. Oldukça ince LED gündüz farları ön yüze dikkat çekici bir dinamizm katarken aşağı doğru uzanan krom parçaların en sonunda sinyal ışıkları bulunuyor.

Markanın C şeklinde yerleştirdiği bu krom parçalar, Montero isimli eski SUV modeline selam çakıyor. Tamponun en alt kısmındaki boşluk ise bizlere Lancer Evo X’i hatırlattı. Fakat genel anlamda yeni Outlander’ın selefine göre çok daha yakışıklı göründüğü ortada. 20 inçlik jantları ve oturaklı görüntüsü ile birlikte karşımızda hoş bir SUV bulunduğunu söylemek mümkün.

2022 Mitsubishi Outlander

Tasarım anlamındaki benzerlikler, işin içerisine motor seçenekleri girdiğinde ortadan kalkıyor. Nissan X-Trail’a ait 2.5 litrelik dört silindirli motoru kullanan Outlander bu üniteden 185 bg güç ve 245 Nm tork çıkışı alıyor. Ürettiği bu gücü CVT şanzıman ile dört tekerine birden aktaran Japon SUV, 7 kişilik yapısı ile de geniş ailelerin favorisi olacak gibi görünüyor.

 

Daha fazla haber okumak için buraya tıklayın.