e
sv

2022 MINI Cooper

tekno deha
avatar

Semih Boran

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sizlerle birlikte 2022 MINI Cooper ‘ı inceleyeceğiz.

tekno deha

 

2022 MINI Cooper

Modern MINI Cooper’ın F56 kodlu üçüncü jenerasyonu tanıtıldığı 2014 yılından beridir pek değişmedi. Ancak İngiliz marka, 2021 model yılı için ikonik modeline bir dizi güncelleme içeren bir makyaj operasyonu hazırladı. Yeni tasarım diline kavuşan Cooper’ın tüm versiyonları (Cooper 3 kapı, Cooper Convertible, John Cooper Works ve elektrikli Cooper SE) bu değişikliklerden nasiplenecek.

Dışarıdan bakıldığında göze çarpan ilk yenilik, Cooper’ın ön bölümüne uygulanmış. MINI tasarım ekibi geleneksel parlak siyah çerçeveli ızgarayı gövde rengi bir parçayla harmanlamış. Bu sayede biraz daha temiz bir duruş kazanılıyor. MINI Cooper, standart olarak sunulan LED farlarının yanı sıra 17 ve 18″ çaplı jantları ve gövde rengi parça yoğunluğunun arttırıldığı arka dizayn ile öne çıkıyor. Birleşik Krallık bayrağındaki Union Jack formu stop lambasındaki yerini korurken sene içinde Metalik Gri, Ada Mavisi ve (aşağıda görebileceğiniz) Zesty Sarı renkleri de kartelaya eklenecek.

tekno deha

 

İlk aşamada makyaj operasyonu göze çok değmese de MINI, bu algıyı sunacağı yeni paket ve trim opsiyonları ile kırmayı hedefliyor. Bunlardan en öne çıkanı, tavan üzerindeki çift renkli süsleme. Kapak fotoğrafındaki araçta San Marino Mavisi ve Açık İnci Mavisi, Jet Siyahı renkle birleştirilmiş. Bu opsiyon, JCW hariç tüm sabit tavanlı MINI Cooper’larda alınabilecek.

Piano Black paketi ise artık daha fazla parçaya siyah dokunuş getirecek. Örneğin far çerçevelerine uygulanan siyah, LED elemanlarla birleşince yeni Cooper’a biraz “pörtlek gözlü” havası vermiş. Bu tonu stop lambası çerçevesi, ayna kapakları, kapı kolları, benzin deposu kapağı, armalar, egzoz ve ızgara tarafında görebileceğiz. Krom parçalar ise bahsi geçen parçalarda standart olarak sunuluyor.

tekno deha

 

Yelpazenin tepesine konumlanan John Cooper Works, diğer makyajlı Cooper’ların aksine ızgarasında gövde rengi trim parçaları taşımayacak. Performans odaklı modelde iki büyük hava girişinin arasına konumlanan altıgen ızgara yer alacak. Arkada ise yeni tampon ve daha büyük spoyler JCW’yi diğer Cooper’lardan ayıracak.

 

Daha fazla makale okumak için buraya tıklayın.

etiketlerETİKETLER