e
sv

2021’in En Çok Oynanan Oyunları Listelendi

2021in en cok oynanan oyunlari Oq8r2hNc | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

2021’in En Çok Oynanan Oyunları Listelendi

Bilgisayar oyunlarına olan ilgi ve oyun satışları bilhassa pandemi sürecinin tesiriyle her geçen gün artıyor. 2020 yılında oyunlara karşı artan ağır ilgi 2021 yılında da bilhassa kimi oyunlara karşı devam ediyor. 2021 yılının en çok oynanan oyunları listesinde dehşetten hayatta kalmaya, birinci şahıs nişancıdan strateji oyunlarına keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak bir çok oyun yer alıyor.

Mevcut oyuncu sayısı 998.070 üzere epey yüksek bir sayıya sahip olan Counter-Strike: Küresel Offensive, 97 metacritic bedelindeki Grand Theft Auto V ve aktüel oyuncu sayısı  588.783 bireye ulaşmış Dota 2 üzere 2021 yılının en çok oynanan oyunlarını sizler için derledik.

İşte 2021 yılının en çok oynanan oyunları…

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

en çok oynanan oyunlar tekno deha

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, gerçek dünyadaki terörle çaba tertiplerinden ilham almış bir oyun. Genel çizgileriyle Tom Clancy’s Rainbow Six oyunu oyuncuların çeşitli Terörle Uğraş Operatörleri ortasından seçim yapması ve. Çaba gruplarının saldırıyı düşmanın pozisyonunu ihlal etmek için yönetmesi halindedir. Metacritic’de 79 puana sahip olan oyun tekrar Steam’e ilişkin listede en çok oyuncuya sahip olan oyunlar ortasında yer alıyor.

Versiyonlarına nazaran fiyatı değişiklik gösteren oyunun temelde fiyatı 89 TL. Oyunu kütüphanenize eklemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Counter-Strike: Global Offensive

en çok oynanan oyunlar tekno deha

Yıllardır doruklarda gördüğümüz, büyük küçük pek çok oyuncunun kütüphanesinde yer alan Counter-Strike: Küresel Offensive, namı öbür CS-GO 2021 yılında da en çok tercih edilenler ortasında. Oyunun tıpkı vakitte Steam’de yer alan “Mevcut oyuncu sayısına nazaran en uygun oyunlar” başlığı altında yer aldığını görüyoruz. Bununla birlikte Metacritic’de yer alan puanı ise 83.  Fiyatsız olan Counter-Strike: Küresel Offensive oyununu buradan edinebilirsiniz. Yükseltme paketine sahip olmak isterseniz 77.50 TL fiyat ödemeniz gerektiğini de belirtelim.

Dota 2

2021in en cok oynanan oyunlari 2 DnbLXUaS | Tekno Deha

Dota 2 de yeniden 2021’in çok tercih edilenlerinden biri. Genel çizgileriyle oyuna bakacak olursak Dota 2, Valve Corporation tarafından geliştirilen ve dağıtımı yapılan oynaması fiyatsız bir çevrimiçi çok oyunculu bir savaş oyunudur. Oyundaki asıl emel; iki tarafın birbirinin ana binalarını yok edebilmesidir. İki tarafın oyuncuları birebir kahraman listesinden oyun müddetince kendilerini temsil edecek olan kahramanlarını seçerler.

Oyuncular seçtiği kahramanlarla düşmanlarını öldürür ve böylelikle altın kazanırlar. Bir oyunda her kahramandan sadece bir tane yer alabileceğini belirtmekte yarar var. Oyuncular kazandıkları altınlarla kahramanlarını güçlendirmek gayesiyle çeşitli ekipmanlar alırlar.
Oyunun birçok farklı modu da bulunmaktadır. Dota 2, Metacritic’de 90 puana sahip. Dota 2’yi buraya tıklayarak fiyatsız bir biçimde edinebilirsiniz.

GTA 5

2021in en cok oynanan oyunlari 3 BySlZZ76 | Tekno Deha

Yılların efsanevi serisi Grand Theft Auto 2021 yılında da en fazla oyuncu sayısına sahip oyunlardan biri ortasında. Serinin evvelki oyunlarına kıyasla daha ayrıntılı düşünülmüş profesyonel vazifelere ve daha başarılı grafiklere sahip. Oyunda toplamda 68 adet vazife yer alıyor. Heyecan verici misyonlarıyla hem çevrimiçi hem çevrimdışı olarak oynanabilen 2013 üretimi efsane oyunu buradan ( https://store.steampowered.com/agecheck/app/271590/ ) kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Metacritic’e baktığımızda da GTA 5’in 97 üzere epeyce yüksek bir sayıya sahip olduğunu görüyoruz.  GTA 5’e Steam üzerinden 181.82 TL’ye buradan sahip olabilirsiniz.

Valorant

2021in en cok oynanan oyunlari 4 1hJQM7rP | Tekno Deha

Riot Games imali taktiksel bir FPS oyunu olan Valorant sıkça ismini duyabileceğiniz,  2021’de de epeyce ilgi gören oyunlar ortasında. Oyun, Team Fortress 2’de olduğu üzere muhakkak karakter özellikleri sunuyor. FPS çeşidindeki değerli oyun epeyce keyifli vakitler geçirebileceğiniz bir oyun. Oyun değerlendirmeleri yapan ve puanlayan Metacritic’de oyunun puan kıymeti 80. Oyunu fiyatsız olarak bu adresten öncelikle bir hesap oluşturarak edinebilirsiniz.

Rust

2021in en cok oynanan oyunlari 5 YLVAs8kz | Tekno Deha

İngiliz menşeli ve 2018 çıkışlı bir oyunu olan Rust sevilen konsepte sahip oyunlar ortasında. Hayatta kalma konseptine sahip Rust için PUBG ve Don’t Starve karışımı demek yanlış olmaz.

Rust’da hammadde toplayarak birinci olarak kendi yerleşkenizi oluşturmanız gerekiyor. Sonrasında ise ilkel silahlardan (olan balta, arbelet gibi) başlayarak, geliştikçe otomatik silahlara sahip oluyor, oyuncu ve botlar ile savaşabiliyorsunuz. Hayatta kalma konseptli sevilen oyun Rust, Steam’de en fazla oyuncuya sahip oyunlar ortasında yer alıyor. Oyunun fiyatı ise 61 TL. Buradan kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

Cyberpunk 2077

en çok oynanan oyunlar tekno deha

2020’nin merakla beklenen hatta çıkışıyla Steam‘in çöküşüne neden olmuştu. Her ne kadar oyunun beklentileri karşılayıp karşılamadığı konusunda pek çok tartışma gündeme gelmiş olsa da, Cyberpunk 2020, hala ilgi gören oyunlardan biri. Tek kriter olmamakla birlikte, Cyberpunk 2077’nin Metacritic’te yer alan puanına baktığımızda hiç de azımsanamayacak bir kıymete sahip olduğunu görmek mümkün.

Cyberpunk rol yapma oyun tipindeki büyük bir cihana sahip olan bir görüntü oyunudur. 10 Aralık 2020 tarihinde birçok platformda satışa sunulan tanınan Cyberpunk 2077, başarılı grafikleri ve mevzusuyla oyuncuların en sevdikleri ortasında.

Oyunun fiyatı 249 TL. Buraya tıklayarak Cyberpunk 2077’yi edinebilirsiniz.

Amoung Us

en çok oynanan oyunlar tekno deha

Among Us kısa tarifiyle Amerikan oyun stüdyosu InnerSloth tarafından geliştirilen ve yayımlanan ve 15 Haziran 2018’de piyasaya sürülen çevrim içi çok oyunculu bir toplumsal çıkarım oyunu. 2020’nin sonlarına hakikat daha ağır ilgi gören oyun, En fazla 10 en az ise 4 bireyle oynanıyor. Bilhassa 2000’li yıllarda çocuk olanların kağıtlarla ve göz kırparak oynadıkları “katil kim” oyununu hatırlatan Amoung Us, eğlenceli vakit geçirebileceğiniz oyunlardan biri. Uzay konseptli oyunda hedef takımın içindeki haini bulmak. Hain rolündeki oyuncu ise rakiplerini yok etmek ve onları kendisinin öldürmediğini argüman etmek zorunda. Amoung Us da Metacritic’deki puanına bakıldığında başarılı olarak nitelendirilebilecek 85 puana sahip bir oyun olmayı başarmış durumda.

Epeyce makul bir fiyata sahip olan oyun sadece 10.50 TL. Buraya tıklayarak  siz de bu uygun fiyatlı oyuna sahip olabilirsiniz.

Sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan ulaşabilirsiniz.