e
sv

2021 Yılında Çıkacak Olan Oyunlar

2021de hangi oyunlar geliyor iste merak edilen liste up2zfLGK | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

2021 Yılında Çıkacak Olan Oyunlar

2020 oyunlar açısından dolu dolu geçen bir yıldı. Last of Us 2, AC: Valhalla, Doom Eternal ve Call of Duty Cold War üzere pek çok kıymetli oyun çıktı. 2021’de piyasaya çıkacak oyunlar ise oyun severler tarafından merak ediyor. 2021 yılında çıkacak olan oyunları sizler için derledik.

2021’de çıkması beklenen oyunlar

1- Resident Evil Village

2021 Yılında Çıkacak Olan Oyunlar

2021 Yılında Çıkacak Olan Oyunlar listemizin en başındaki oyun Resident Evil. Gerilim severler tarafından uzun yıllardır takip edilen ve pek çok oyuncunun taktirini toplamış bir oyun serisi. Birinci oyunu 1996 yılında piyasaya sürülen ve o periyottan beri üstüne koyarak ilerleyen seri, Village ile tekrardan oyuncularla buluşuyor. Resident Evil 7’nin devamı niteliğinde olan Village, 7 Mayıs tarihinde piyasaya sürülecek.

2- Deathloop

2021 Yılında Çıkacak Olan Oyunlar

Yıllardır Dishonored serisine odaklı bir halde çalışan Arkane Studios, istikametini yeni bir oyun geliştirmek için değiştirmişti. Temel olarak bir suikastçıyı canlandıracağımız oyunda, karakterimiz vakit döngüsüne sıkışmış durumda. Döngü, her günün sonunda sıfırlanıyor ve birebir günü yaşıyoruz. Muhakkak bir alana dağılmış 8 amacımızı ortadan kaldırabilirsek vakit döngüsünü kırabiliyoruz. Heyecan verici bu oyunun çıkış tarihi ise 21 Mayıs 2021.

3- Prince of Persia: The Sands of Time

2021 Yılında Çıkacak Olan Oyunlar

Ubisoft firmasının Assassin’s Creed’den evvelki göz bebeği olan Prince of Persia, yenilenmiş bir biçimde dönmek için hazırlanıyor. Devrine nazaran hayli tutulan ve sevilen bir seri olan PoP, vakti denetim etme yeteneğine sahip bir grup büyülü objelerin peşinde olan Persli prensi mevzu alıyor. 18 Mart 2021’de çıkması beklenen oyun, ne yazık ki şu an için süresiz ertelenmiş durumda ancak beklentiler hala 2021’de çıkması istikametinde.

4- Far Cry 6

2021 Yılında Çıkacak Olan Oyunlar

Listedeki bir öbür Ubisoft oyunu ise Far Cry 6. Yıllardır benzeri mekanikler üzerine ilerleyen ve son periyotlarda belirli bir kesim tarafından önemli tenkitlere maruz kalan seri, 6. oynu ile bu durumu telafi etmeyi deneyecek. Serinin en ayrıntılı ve büyük oynu olması planlanan oyun, Küba’ya bağlı bir adada geçecek. Giancarlo Esposito üzere kıymetli isimleri takımında bulunduran Far Cry 6’nın çıkış tarihi kesin olmamakla birlikte 2021 olarak görülüyor.

5- Halo Infinite

2021 Yılında Çıkacak Olan Oyunlar

Xbox’ın kalesi sayılabilecek olan oyun serisinin yeni kuşaktaki ismi Halo Infinite. Halo 5: Guardians’da yaşanan olaylardan sonra Master Chief’in kıssasını ele alacak olan oyun, Xbox X ile birebir anda piyasaya çıkması beklenirken, birtakım aksaklıklar nedeniyle 2021’in sonbahar aylarına kadar ertelendi.

6- God of War: Ragnarok

2021 Yılında Çıkacak Olan Oyunlar listemizin son sırasındaki oyun God Of War’ın devam oyunu olacak olan Ragnarok ile ilgili pek ayrıntı paylaşılmadı. Playstation 5, yeni bir konsol olmasından ötürü oyun eksikliği çekiyor. Bundan ötürü Sony’nin oyunu bu yıl içinde çıkarması bekleniyor.

2021 Yılında Çıkacak Olan Oyunlardan bahsettiğimiz yazımız buraya kadardı, sizin 2021 yılında çıkacak olan oyunlar hakkındaki görüşleriniz neler? Aşağı kısımda bulunan yorum bölümünde görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın. Web sitemizde bulunan teknoloji haberleri ve daha fazlasına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.