e
sv

2021 Renault Kiger

tekno deha
avatar

Semih Boran

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

2021 Renault Kiger , geçtiğimiz günlerde tanıtıldı. Gelin 2021 Renault Kiger ‘a birlikte bakalım.

2021 Renault Kiger

2021 Renault Kiger

2021 Renault Kiger , geçen sene sonunda konsept olarak tanıttığı minik crossover modeli Kiger’in üretim versiyonunu görücüye çıkardı. Fransız markanın “kompakt” olarak tabir ettiği araç aslında “kei-car”dan hallice zira 2021 Renault Kiger ‘in uzunluğu sadece 3.991 mm. Hindistan’da büyük rağbet gören 4 metreden küçük araçlar sınıfına giriş yapan Kiger, Renault yelpazesindeki gerçek “kompakt” crossover Kadjar’dan tam 46 cm daha kısa. 2021 Renault Kiger , şimdilik Hindistan’da satılacak.

2021 Renault Kiger

2021 Renault Kiger

2021 Renault Kiger , Fransız üreticinin Hindistan yelpazesinde Kwid’in de altına konumlanan Kiger’in yerden yüksekliği, bozuk yollarla dolu ve kalabalık nüfuslu pazarın beklentileri düşünülerek 205 mm olarak ayarlanmış.

Dış tasarım ise bir dizi Renault modelinin karışımı gibi denebilir. Önü ağabeyi Kwid’e benzeyen Kiger, arka kısmındaki C formlu LED stopları ile kısa süre önce incelediğimiz yeni Captur’u andırıyor. Hem önde hem arkada LED aydınlatma elemanları sunan Kiger’in üst paketlerinde 16″ jantlar bulunuyor. Uygun fiyatlı olmasına rağmen Kiger’in çift renk sunması da olumlu.

2021 Renault Kiger

Kabinde ise klima kontrolleri diğer Dacia ve Renault ürünlerindeki üç yuvarlak eleman göze tanıdık geliyor. Start-stop düğmesi ve 7″ boyutlu dijital göstergeyi de başka modellerden biliyoruz. Merkezi konsoldaki dokunmatik ekranın ölçüsü ise 8 inç.

Renault’nun Hindistan’da sattığı minivan modeli Triber ile aynı altyapıyı paylaşan Kiger’in kaputu altında üç silindirli, 1.0 litrelik TCe motor yatıyor. 100 bg güç, 160 Nm tork üreten motor 5 ileri manuel ya da CVT şanzıman ile ön tekerleri hareketlendiriyor.

2021 Renault Kiger

Bir alt basamakta ise atmosferik 1.0 SCe motor yer alıyor. 72 bg güç, 96 Nm tork sunan ünite ise 5 ileri manuel ya da robotize Easy-R vites kutusu ile eşlenebiliyor. Güç değerleri kulağa düşük gelse de Kiger’in sadece 1.012 kg olduğunu hatırlatalım. Renault, spor modu sayesinde Kiger’in “daha hızlı vites geçişleri ve iştahlı motor tepkisi” sunduğunu söylüyor.
Benzer makaleler için: teknodeha.com

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.