e
sv

2021 Need For Speed Önerileri

2021 Need For Speed Önerileri
avatar

Semih Boran

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Efsane arcade yarış oyunu olan Need For Speed oynamak isteyenler için önerilerde bulunduk. Gelin, birlikte bakalım.

 

2021 Need For Speed Önerileri

1.Need For Speed Underground

2021 Need For Speed Önerileri

Need for Speed: Underground, bir 2003 yarış video oyunudur ve Need for Speed ​​serisinin yedinci taksitidir. EA Black Box tarafından geliştirilmiş ve Electronic Arts tarafından yayınlanmıştır. Biri konsollar ve Windows, diğeri Game Boy Advance için olmak üzere iki farklı oyun üretildi.

Underground, spor arabaları ve egzotikleri içeren önceki Need for Speed ​​oyunlarını görmezden gelerek, franchise’ı yeniden başlattı. Serinin bir hikayesi olan bir kariyer modu ve oyuncuların çok çeşitli marka performansı ve görsel yükseltmelerle araçlarını tamamen özelleştirmelerine olanak tanıyan bir garaj modu sunan ilk oyundu. Şehir New York, San Francisco ve Los Angeles ile biraz benzerlik gösterse de, tüm yarışlar gece olimpik şehir adı verilen genel bir şehirde gerçekleşir. Yeraltı, egzotik arabalardan ziyade, ithalat sahnesi ile ilişkili araçlar içeriyordu. Underground ticari olarak başarılıydı ve onu 2004’te Need for Speed: Underground 2 izledi.

Oyuncu, Olimpiyat Şehri’nde, geniş gövde kitlerine sahip değiştirilmiş bir Acura Integra R’de yarışıyor ve rakiplerini kolayca kazanıyor; Samantha tarafından uykusundan uyandırıldı.

Samantha, oyuncunun Olympic City’deki arkadaşı ve onu ithal kültür sahnesinde ve oradaki yasadışı sokak yarışında geziyor. Oyuncunun ilk arabasını almasına yardımcı olur. Oyuncu ayrıca birkaç sokak yarışı ekibiyle de karşılaşır, bunlardan bazıları Samantha’nın, yarış becerilerini onlara kanıtladıktan sonra oyuncuyla arkadaş olan tanıdıklarıdır. Onu, yarışları kazanması şartıyla kendisine sayısız yükseltme ve parça sözü veren tanıdıklarından biri olan T.J ile tanıştırır. Oyuncu, diğer yarışçılarla yarışır ve onları kazanır, sonunda Eastsiders çetesinin lideri Eddie ve güzel kız arkadaşı Melissa’nın dikkatini çeker. Eddie, Olimpiyat Şehrindeki şu anki en iyi yer altı yarışçısıdır ve oyuncuyu yarış becerileri için azarlar, “eve daha hızlı gidebilmesi için taksiye binmek” için onunla alay edecek kadar ileri gider, ancak oyuncu aksini kanıtlar. Öfkelenen Eddie, oyuncuya, oyuncunun kabulü üzerine çileden çıkan Samantha ile yarışması için meydan okur. Yarış sırasında Honda Civic Si’sini mahvettikten sonra kaybeder ve daha sonra arabası T.J tarafından kendisi için alınır ve ona zarar verir. Arabasını T.J’ye kaptırdığı için derinden üzülen Samantha, oyuncudan uzaklaşır.

Oyuncu sonunda Samantha’nın yokluğunda tanıdıkları tarafından sunulan yarışları kazanmaya devam eder ve daha sonra Samantha’nın tahrip edilmiş Civic’inde T.J ile karşı karşıya kalır. T.J yarışı kaybeder ve arabayı Samantha’ya geri veren oyuncuya geri verir. Arkadaşlıklarını yeniden canlandırırlar ve Samantha, oyuncuyu Eddie ile yarışması ve onu sonsuza dek yenmesi için motive eder. Eddie, oyuncuya bir sprint yarışına meydan okur ve kaybeder; Oyuncunun ekibi kutlamak üzereyken gizemli gri Nissan 350Z, oyuncuyu son yarışa davet eder. Oyuncu 350Z ile yarışır ve kazanır; diğerleri zaferini kutlarken, 350Z’nin sürücüsünün Melissa olduğu ortaya çıkar.

Bu olay, oyuncunun Olimpiyat Şehrindeki en iyi yer altı yarışçısı statüsünü pekiştiriyor.

 

2.Need For Speed Underground 2

2021 Need For Speed Önerileri

Need for Speed: Underground 2, platformlar arası bir yarış video oyunudur ve Need for Speed ​​serisinin sekizinci taksitidir, Need for Speed: Underground’ın doğrudan devamıdır. Electronic Arts tarafından 2004 yılında Microsoft Windows, Game Boy Advance, GameCube, PlayStation 2, Xbox, PlayStation Portable, Nintendo DS ve cep telefonları için geliştirilmiş ve yayınlanmıştır. Selefi gibi, ticari olarak da başarılıydı, dünya çapında yaklaşık 11 milyon kopya sattı ve Birleşik Krallık’ta satış rekorları kırdı.

Oyun, Need for Speed: Underground hikayesine devam ederek sokak yarışları için arabaları ayarlamayı gerektirir. Need for Speed: Underground 2, daha geniş bir kişiselleştirme, yeni yarış seçme yöntemleri, “Bayview” olarak bilinen büyük bir şehirde “keşfet” modu gibi birkaç yeni özellik sunuyor. Şehir Merkezi Philadelphia, Beacon Hill Beverly Hills, Coal Harbour ise Camden, New Jersey ve Stadyum alanı Cincinnati’deki Paul Brown Stadyumu’na dayanıyordu. Brooke Burke, oyuncuya oyun boyunca rehberlik eden Rachel Teller’ın sesidir. Oyunun hikayesi bir çizgi roman şeridinde sunuluyor.

Oyun, Need for Speed: Underground Rivals başlığı altında PlayStation Portable’a taşındı. Nintendo DS portu, oyuncunun oyundaki herhangi bir aracı süslemek için özel çıkartmalar tasarlayabildiği yeni bir özellik sunuyor. Oyunu 2005 yılında Need for Speed: Most Wanted izledi ve Underground oyunlarla ilgisi olmayan bir olay örgüsü vardı.

 

Hikaye, oyuncunun Eddie’yi ve onun sokak çetesini – “The Eastsiders” ile Olympic City’de Melissa’yı yendikten sonra başlıyor ve şimdi Olympic City’deki en iyi sokak yarışçısı olarak kabul ediliyor. Bir yarıştan sonra, oyuncu kimliği belirsiz bir adam tarafından takımına katılmaya “davet” ile çağrılır ve “hayır’ı cevap olarak kabul etmez.” Oyuncu aramayı cevap vermeden sonlandırır ve bir partiye sürmeye başlar, ancak Nissan Skyline GT-R’sine çarpan bir Hummer H2 tarafından pusuya düşürülür ve onu mahveder (oyuncu önceki oyunu oynarken Skyline’ı hiç kullanmamış olsa da, bu oyuncu garajına dahil edilmiş olurdu). Elinde tırpan dövmesi olan bir adam, “bir sorunu hallettiğini” doğrulamak için arar. Giriş sahnesi Olympic City’den bir konumdan ziyade Bayview’in Lower Eastside bölgesinde geçiyor.

Altı ay sonra, oyuncu Samantha’nın arkadaşı Rachel Teller’e de atıfta bulunan iyi bir şans notuyla Bayview’e giden bir uçağa biner. Oyuncu, Bayview’e gelir, sigortadan sağlanan parayı toplam Nissan Skyline’da kullanarak ilk arabasını satın alır ve tekrar yarışmaya başlar. Oyuncu kısa sürede yarışları kazanarak şöhret ve sponsorluk anlaşmaları kazanır ve “The Wraiths” ile liderleri Caleb Reece’in dikkatini çeker. Caleb’in, Olimpiyat Şehri’nde oyuncunun arabasını mahveden Hummer’ın sürücüsü olduğu ortaya çıkar.

Rachel, oyuncuya, Caleb’in sponsorluk anlaşmalarını kendi lehine manipüle ederek, oyuncunun geçimini ve Rachel’ın sponsorlarla olan bağlantısını tehdit ederek Bayview’deki yarış sahnesinin kontrolünü ele geçirmeye çalıştığını açıklar. Caleb, Wraith üyesi Nikki Morris’i oyuncunun turnuvasına yerleştirerek oyuncunun Yeraltı Yarış Ligi turnuvasını kaybetmesini sağlamaya çalışır. Bu sonuçta başarısız olur ve Nicky kaybettiği için onu azarladıktan sonra Wraithlerden ayrılır; daha sonra Rachel ve oyuncu tarafına katılır. Nikki, şehrin sokak yarışı sahnesini ele geçirmesi durumunda Caleb’in planının sonuçları konusunda onları uyarır.

Oyuncuyu durdurmak için çaresiz kalan Caleb, sonunda kalan tüm Wraiths üyelerini bir Yeraltı Yarış Ligi turnuvasına sokar, bu da başarısız olur ve başka bir sponsoru kaybettikten sonra, Caleb, oyuncuyu son bir hesaplaşmaya davet eder. Oyuncu yarışı kazanır ve Rachel ve Nikki ile kutlama yaparken, Caleb iflas etmiş ve mağlup edilmiştir. Bu olay, oyuncunun Bayview’deki en iyi Yeraltı yarışçısı statüsünü pekiştiriyor.

 

NFS’den bahsettiğimiz yazımız buraya kadardı, sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz neler? Aşağı kısımda bulunan yorum bölümünde görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın. Web sitemizde bulunan teknoloji haberleri ve daha fazlasına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Sıradaki içerik:

2021 Need For Speed Önerileri