e
sv

2021 Kia Carnival Tanıtıldı

2021 Kia Carnival Tanıtıldı
avatar

Semih Boran

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Geçtiğimiz günlerde 2021 Kia Carnival tanıtıldı. Gelin, birlikte inceleyelim.

2021 Kia Carnival Tanıtıldı

2021 Kia Carnival Tanıtıldı

Yeni bir logo ve yeni bir tasarım diline kavuşan Kia, daha modern ve yenilikçi çizgisini her ürününe yansıtmak istiyor. Geçtiğimiz yıl Kia K5 ismi ile Optima’ya veda eden üretici, Cadenza’nın adını da K8 ile değiştirdi. Fakat markanın bu dinamik yapısının en iyi temsilcisi, “eskilerin Sedona’sı” Carnival olacak.

Minivan segmenti şu sıralarda kan ağlıyor olsa da Kia, Carnival ile bu anlayışı değiştirmeye geldi. Temelinde bir SUV olarak tasarlanan bu canavar içerisinde üç sıralı koltuğa ve bol bol premium donanıma sahip. Gelin modelin detaylarına yakından bakalım.

2021 Kia Carnival Tanıtıldı

Kuzey Amerika’nın minivan dörtlüsü Chrysler Pacifica ile Voyager, Honda Odyssey ve Toyota Sienna’dan çok daha farklı görünen araç Kia’nın yeni tasarım dilini kullanıyor. Japon üreticiye göre bu yeni tasarım dili aracı hem daha büyük gösteriyor, hem de kullanışlı hale getiriyor. Markanın alametifarikası olan ızgarası ön kısımda kendine yer bulurken, Seltos’ta gördüğümüze benzer far tasarımı da dikkat çekici.

Burnunun üstünde yeni Kia logosunu taşıyan aracın kaputu da eğimli şekilde tasarlanarak Carnival’ın SUV havasının belirginleşmesini sağlamış. Tamamen siyah renge sahip olan A-, B-, ve D sütunları araca şık görünüm katarken, sürgülü kapının kanallarının da göze çarpmamasını sağlıyor. Carnival’in genel anlamda premium bir görünüme sahip olduğu kesin.

2021 Kia Carnival Tanıtıldı

Kabin içerisinde de bu hissi almak mümkün. Geniş bir ön konsol üstüne yerleştirilen bilgi eğlence sistemi tam 12.3 inç büyüklükte satın alınabiliyor. Direksiyonun arkasında bulunan dijital gösterge panelinin de opsiyonel olduğunu belirtelim. Carnival standart olarak 8.0 inçlik bir ekran ve analog gösterge paneli ile geliyor. Fotoğraflardaki modelin çift gövde rengine sahip bir model olduğunun da altını çizelim.

Aile aracı kavramını SUV’lerden tekrar almak isteyen Carnival, tek bir motor seçeneği ile geliyor. Kaputunun altında 3.5 litrelik V6 motor taşıyan model, 295 bg güç ve 355 Nm tork üretecek. Standart olarak 8 ileri vitesli otomatik şanzıman ile gelen aracın önden çekişli olduğunu da belirtelim.

 

Daha fazla haber okumak için buraya tıklayın.

etiketlerETİKETLER