e
sv

2021 Ford Explorer King Ranch Tanıtıldı

2021 Ford Explorer King Ranch Tanıtıldı
avatar

Semih Boran

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Geçtiğimiz günlerde 2021 Ford Explorer King Ranch tanıtıldı. Gelin, birlikte inceleyelim.

2021 Ford Explorer King Ranch Tanıtıldı

2021 Ford Explorer King Ranch Tanıtıldı

Avrupa’da pek popüler olmasa da Ford’un ana üssü olan Kuzey Amerika’da yoğun satış gerçekleştiren Explorer, uzun süredir merakla beklenen King Ranch versiyonuna kavuştu. Hayatına neredeyse 20 sene önce F-150 SuperCrew ile başlayan bu takı, sonunda Explorer ailesine geçiş yaptı.

Dışarıdan bakıldığında yeni panjuru ile kendini standart modelden ayırt etmeyi başaran King Ranch, “W” logolu 20 inçlik çok kollu jantları ile de dikkat çekiyor. Arka kısımda bizleri karşılayan dört çıkışlı egzoz sistemi ve aracın her köşesinde karşımıza çıkan King Ranch logoları da gözden kaçmayan detaylar arasında.

2021 Ford Explorer King Ranch Tanıtıldı

Ford’un portföyünde bulunan her King Ranch modelinde olduğu gibi asıl değişim, kabin içerisinde karşımıza çıkıyor. Maun rengindeki deri döşemeler sadece koltuklarda değil, kol dayaması ve kapı panellerinde de görülebiliyor. Mavi Oval, Explorer King Ranch’i oldukça özel hale getirmek adına ön konsola da ahşap kaplamalar ekleyerek premium hissi artırmış.

Premium demişken opsiyon listesindeki Premium Technology paketini detaylandırmadan geçmeyelim. Ekstra ücret karşılığında alınan bu paket, oldukça rahat görünen koltuklara bir de masaj fonksiyonu ekliyor. Pakete 14 hoparlör ile çalışan Bang & Olufsen ses sistemin dahil olduğunu da ekleyelim.

Gücünü Explorer Platinum’da bulunan 3.0 litrelik EcoBoost V6’dan alan King Ranch, 370 bg güç ve 515 Nm tork üretebiliyor. Hem arkadan itişli, hem de tüm tekerleklerden çekişli versiyonlara sahip olan modelin fiyatları da tercihe göre değişecek.

 

Daha fazla haber okumak için buraya tıklayın.