e
sv

2021 Fiat Egea Donanımları Arasındaki Farklar

2021 fiat egea donanim duzeyleri ortasindaki farklar 7gLtEU6k | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

2021 Fiat Egea Donanımları Arasındaki Farklar

Ülkemizde en çok tercih edilen arabalardan biri olan Fiat Egea’nın ekstralı versiyonunun Türkiye lansmanı dün gerçekleşti. Dünkü tanıtımda ekstralı 2021 Fiat Egea fiyat listesini öğrendik.

Bu sefer 2021 Fiat Egea ailesindeki Easy/Street, Urban ve Lounge olarak değişen donanım düzeyleri ortasındaki farklara değinmeye çalışacağız. Öncelikle şunu belirtelim, 2021 Fiat Egea Sedan modelinde evvelce olduğu üzere giriş düzeyinde Easy versiyonu bulunuyor. 2021 Fiat Egea HB/SW/Cross modellerinin giriş düzeyinde ise Street versiyonunu görmekteyiz.

2021 Fiat Egea Easy/Street

2021 Fiat Egea’nın Easy donanım düzeyinde parlak siyah ön ızgara, halojen ön-arka farlar, manuel klima, ön kol dayama, 3,5 inç TFT gösterge paneli, VP1 bluetooth radyo üzere standart özellikler bulunuyor. Easy donanım düzeyinde ayrıyeten 15 inç kapaklı sac jantlar mevcut. Street donanım düzeyinde ise Easy’ye ek olarak LED gündüz farları, karartılmış arka camlar, art park sensörü ve 16 inç tarz jantlar bulunuyor. Her iki donanım düzeyinde de siyah/gri kumaş koltuklar kullanılmış.

2021 Fiat Egea

Fiat Egea Urban

2021 Fiat Egea Urban donanım düzeyinde ise Full LED ön farlar ve gündüz farları, LED art farlar, sis farı ve krom tampon ayrıntıları, 7 inç multimedya ekranı, Apple CarPlay/Android Auto dayanağı, otomatik klima, deri direksiyon ve vites topuzu, sürat sabitleme sistemi ve art park sensörü bulunuyor. Bu donanım düzeyinde çift dikişli gri şeritli siyah kumaş koltuklar mevcut. Ayrıyeten bu donanım düzeyinde sedan versiyonda 16 inç tarz jantlar, hatchback ve station wagon’da ise 16 inç alaşımlı jantlar mevcut.

Fiat Egea Lounge

2021 Fiat Egea Lounge donanım düzeyinde ise teknolojik özelliklerin sayısı biraz daha fazla. 17 inç elmas kesim alaşım jantların yer aldığı versiyonda Full LED ön farlar ve gündüz farları, LED art farlar, krom ön ızgara, sis farı ve krom ayrıntılar, otomatik klima, 10 inç multimedya ekranı, 7 inç renkli TFT gösterge paneli, kablosuz şarj ünitesi, kablosuz Apple CarPlay/Android Auto, anahtarsız giriş ve çalıştırma, kör nokta uyarısı, art USB çıkışı ve geri görüş kamerası bulunuyor.

2021 Fiat Egea

Plus Paket ve Güvenlik Paketi

Bunun yanı sıra donanım düzeylerinde ekstra fiyat karşılığı (8.000 TL) Plus Paket ve Güvenlik Paketi satın alınabiliyor. Plus Paket Easy donanım düzeyinde 16 inç tarz jantlar, 7 inç multimedya ekranı, krom sis farı çerçevesi, deri direksiyon ve vites topuzu ve sürat sabitleme sistemi ekliyor. Güvenlik Paketi Easy donanım düzeyinde satın alınamıyor.

Fiat Egea Urban Plus Paket içeriğine baktığımızda da 10 inç multimedya ekranı, 7 inç dijital gösterge ekranı, geri görüş kamerası, kablosuz şarj ünitesi ve art USB çıkışı ile karşılaşıyoruz. Güvenlik Paketi’nde ise şerit takip asistanı, akıllı sürat sabitleme ve trafik işareti tanıma sistemi, yorgunluk ikaz asistanı, çarpışma uyarısı ve otonom frenleme üzere kıymetli güvenlik teknolojileri satın alınabiliyor.

Fiat Egea Lounge Plus Paket içeriğinde ise ön park sensörü, şoför koltuğu bel takviyesi, ön koltuk ısıtma (sürücü ve yolcu), art kol dayama ve eller hür bagaj sistemi (Sedan için) üzere konfor odaklı özellikler yer alıyor. Güvenlik Paketi’nde ise Urban’dakine ek olarak akıllı uzun far takviyesi yer alıyor.

Sitemizdeki benzer içerikli makalelere buradan ulaşabilirsiniz.