e
sv

2021 Fiat Cronos

2021 Fiat Cronos
avatar

Semih Boran

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ülkemize gelmeyecek ama Brezilya’ya gelen model 2021 Fiat Cronos hakkında bilgiler vereceğiz. Birlikte inceleyelim.

2021 Fiat Cronos

2021 Fiat Cronos

Fiat Cronos 2021, Fiat’ın Brezilya’da 90’larda eski Siena ile başlattığı iyi kompakt sedan serisini sürdüren Grand Siena’nın halefi olarak doğdu. 63.390 R $ ‘dan başlıyor ve üç temel versiyonla geliyor. İki manuel ve üç otomatik olmak üzere beş seçenek aralığını varsayar.

Cronos’un kökeni Siena’ya dayanmaktadır. Ondan önce, Fiat’ın Brezilya’da Voyage ve Chevette de dahil olmak üzere eski markaların rakipleriyle rekabet edemeyeceği anlamsız modelleri vardı.

Oggi, klasik 147’den türetilen ilk modeldi. Ondan sonra Fiat, Uno’dan türetilen daha hacimli ve ferah bir sedan olan Premium’u getirdi. İkincisi uzun süre Brezilya pazarında kaldı ve hatta Duna olarak ve Innocenti markası altında ihraç edildi. Ancak, Palio’dan başarılı olacak bir sedan olan Siena ortaya çıktı.

2021 Fiat Cronos

 

Diğer ülkelerde de yapılan Bertone 178 projesinin sonucu (görünüşte aynı İtalyan stüdyosundan Hint Tata Indigo’ya çok benziyor) umut vericiydi ve burada birkaç görsel güncelleme aldı, bu da dış ve iç tasarımı değiştirdi. Kompakt, bir noktada bir GM 1.8 motoru bile kullandı. Pazarda geçirdiği 15 yılın ardından Siena nefesini kesmeye başladı ve Fiat, Grand Siena adında yeni bir sedan çıkardı. Bu, Punto platformuna göre yapıldı ve bagajı 520 litre hacimdi.

Modern bir görünüme sahip bu sedan, saf benzin, ulusal benzin (etanol karışımı ile), etanol ve doğal gaz tedarikine izin veren Tetrafuel versiyonuyla yenilik yaptı. Linea’nın sona ermesiyle markanın ülkedeki tek sedanı oldu. Beş yıl sonra, Fiat, Grand Siena’nın yanı sıra kısa süre önce piyasadan ayrılan ve burada yüceltilen bir isimle biten Novo Palio için herhangi bir görsel güncelleme yapmadı.

 

2021 Fiat Cronos

 

Daha fazla haber okumak için buraya tıklayın.

etiketlerETİKETLER