e
sv

2020 Yılının En Hızlı Şarj Olan Telefonları!

2020 Yilinin En Hizli Sarj Olan Telefonlari | Tekno Deha
avatar

Barış Yalçın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

2020 yılının en hızlı şarj olan akıllı telefonlarını sizler için bir araya getirdik!

Huawei Şarj Almama Sorunu ve Çözüm Yöntemleri - CepteTamir

Akıllı telefonlar özellikle de son yıllarda devrim niteliğinde teknolojilere kavuştular. Her ne kadar bu gelişmeler hızla ilerlese de, katlanarak ekranı genişleyen telefon modelleri bunun en güzel örneği. Bunun yanısıra 108 megapiksel kameraya sahip telefonlar, temassız ödeme özelliğine sahip modellerde bu yıl baş gösterdi.

 

Akıllı telefon cephesindeki teknolojilerinin hızlı gelişimi, doğal olarak cihaz bataryalarının da hızlıca tükenmesine sebep oluyor. Bu duruma çözüm arayan üreticiler, daha yüksek kapasiteye sahip batarya üretimine yönelseler de, bunun da çözüm olmadığı görülüyor.

 

Hal böyle olunca üretici firmalar, şarj adaptörlerinin telefonları daha hızlı bir şekilde şarj etmesini sağlamaya yönelik çalışmalarına hız kazandırdı. Özellikle de son bir iki yıldır bu konuda güzel bir başarı yakaladıklarını söylemek mümkün. Bu anlamda özellikle de Çin merkezli telefon üreticisi markalar daha önde. Şu an için Xiaomi, Huawei ve Oppo gibi firmalar oldukça öndeler.

 

Bu içeriğimizde, 2020 yılının en hızlı şarj olan akıllı telefonlarının listesini sizlerle paylaşacağız. Listenin ilk sırasında Çin’de Xiaomi Mi 10 Extreme Commemorative Edition adıyla piyasayada boy gösteren Xiaomi Mi 10 Ultra‘nın yer aldığını görüyoruz. Cihazın 4500 mAh değerindeki bataryası 21 dakika gibi çok kısa bir zaman zarfında 0 dan %100’e şarj olabiliyor.

 

Dilerseniz şimdi söz daha fazla uzatmadan, en hızlı şarj olan telefonlar listemizde yer alan diğer modellere hep birlikte göz atalım.

 

(Not: Listede yer alan telefonların tamamı, kablolu şarj özelliği üzerinden değerlendirilmiştir)

 

 

Benzer makaleler için buraya tıklayın.