e
sv

2020 Yılında En Çok Oynanan Oyunlar !

2020 Yılında En Çok Oynanan Oyunlar
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

2020 Yılında En Çok Oynanan Oyunlar

2020 Yılında En Çok Oynanan Oyunlar; 2020 yılının neredeyse hepsini karantina sürecinde geçirdiğimizden dolayı da maalesef vaktimizin çoğunu bilgisayar veya mobil cihazlarda çevrimiçi yani online oyunlar oynayarak geçirmek zorunda kalıyoruz. Peki bu oyunlardan en çok oynanma sayısına sahip olanlar hangileri hiç merak ettiniz mi?

İşte 2020 Yılının En Çok Oynanan Oyunlar ve Yapımcıları;

1: League Of Legends (LOL)

2020 Yılında En Çok Oynanan Oyunlar

 

Riot Games tarafından 27 ekim 2009 tarihinde piyasa sürülen League Of Legends oyunu haritası Warcarft lll adlı oyunun haritası Defense Of The Ancients yani DOTA haritasından örnek alınarak tasarlanmıştır. Oyunun baş tasarımcısı Steve Feak ise eskiden Defense Of The Ancients yani DOTA haritasını hazırlayan kişidir. Ayrıca League Of Legends oyunu şu anda Google üzerinden %79 beğeni oranına sahip ve 100 milyondan fazla oyuncusu bulunmaktadır. MOBA oyun tarzına sahip olan oyunun çok büyük E-Spor turnuvaları sürekli olarak yapılmaya devam edilmektedir.

Şu anda kendi sitesinde bedava olarak indirilip oynanabilmektedir.

 

2: Counter-Strike Global Offensive (CS:GO)

2020 Yılında En Çok Oynanan Oyunlar

 

Valve tarafından 21 ağustos 2012 tarihinde piyasaya sürülen Counter-Strike Global Offensive oyununun önceki serilerine doğru gider isek 1999 yılına kadar gitmiş oluruz. CS:GO‘da şu anda çok fazla haritaya ev sahipliği yapmakta, bunlardan en ünlüleri ise Dust 2 haritası olarak biliniyor. Ayrıca Counter-Strike Global Offensive oyunu şu anda Google üzerinde %94 beğeni oranına sahip ve Steam üzerinde 40 milyondan fazla oyuncu sayısı bulunmaktadır. FPS oyun tarzına sahip olan oyunun da çok büyük E-Spor turnuvaları sürekli olarak yapılmaya devam edilmektedir.

 

Şu anda Steam üzerinden indirilip bedava olarak oynanabilmektedir.

 

3: Tom Clancy’s Raimbow Six: Siege

2020 Yılında En Çok Oynanan Oyunlar

 

Ubisoft tarafından 1 aralık 2015 tarihinde piyasaya sürülen Tom Clancy’s Raimbow Six: Siege oyunu son yıllarda ün kazanmıştır. Raimbow Six şu anda 10 tane haritaya ev sahipliği yapmaktadır. Raimbow Six şu anda Google üzerinde %95 beğeni oranına sahip olmak ile beraber 30 milyondan fazla oyuncu sayısı bulunmaktadır. Ayrıca FPS oyun tarzına sahip bu oyunun da E-Spor turnuvaları devam etmektedir.

 

Şu anda Epic Games‘de indirimli hali ile 23.60TL‘ye satın alınabiliyor.

 

4: Minecraft

2020 Yılında En Çok Oynanan Oyunlar

 

Mojang tarafından 17 mayıs 2009 tarihinde piyasaya sürülen Minecraft oyunu eskiden çok popüler bir oyundu fakat belli bir zaman sonra ün kaybetti ama son yıllarda yeniden ün kazanmıştır. Minecraft hakkında şu anda Google üzerinde herhangi bir beğeni oranı maalesef yok fakat indirme oranı 100 milyondan fazla olarak biliniyor. Ayrıca Hayatta Kalma oyun türüne sahip olan bu oyunun maalesef oyun türünden dolayı E-Spor turnuvaları düzenlenmemektedir.

 

Şu anda Microsoft Store‘da Windows 10 sürümü 76.25TL‘ye satın alınabiliyor.

 

5: PlayerUnkown’s BattleGrounds (PUBG)

2020 Yılında En Çok Oynanan Oyunlar

 

Bluehole tarafından 23 mart 2017 yılında piyasaya sürülen PUBG oyunu, ilk çıktığı zamanlarda optimizasyon olarak kötü haldeydi. Ünlülüğünü 2020‘nin başında koruyan oyun, son zamanlarda maalesef ün kaybetmeye de başladı. İlk haritası Erangel olan oyunun şu anda farklı haritası bulunmaktadır (Erangel, Miramar, Sanhok, Vikendi ve Karakin). PUBG oyununun Google üzerinde %90 beğeni oranına sahip ve ayrıca 40 milyondan daha fazla oyuncusu bulunmaktadır. Ayrıca FPS ve Battle Royale oyun türüne sahip olan bu oyunun da E-Spor turnuvaları sürekli olarak düzenlenmektedir.

Şu anda Steam‘dan 87.00TL‘ye satın alınabiliyor.

 

6: HearthStone 

2020 Yılında En Çok Oynanan Oyunlar

 

Blizzard Entertainment tarafından 11 mart 2014 tarihinde piyasaya sürülen HearthStone oyununda grafiğe değil oynanışa odaklanılmış bir şekilde yapılmıştır. Oyunun Google üzerindeki beğenilme istatiği kapalı olduğundan dolayı maalesef bir rakam veremiyoruz fakat indirme değerlerinin 110 milyon civarında olduğu biliniyor. HearthStone oyununun türü ise kart oyunu‘dur.

 

Şu anda kendi sitesinden bedava olarak indirip oynayabilirsiniz.

 

7: DOTA 2

2020 Yılında En Çok Oynanan Oyunlar

 

Valve tarafında 9 temmuz 2013 yılında piyasa sürülen DOTA 2  Oyunu 2002’de çıkmış bir video oyunu olan Warcraft lll: Reign Of Chaos‘un (DOTA) devam oyunudur. Oyun 2011’de sadece Windows’a özel beta olarak çıkmıştır, 2013 yılının temmuz ayında ise, OS X ve Linux için yayınlanmıştır. Oyun 1 milyon oyuncudan yüksek sayıda aynı anda oynanma rekoruna sahiptir. DOTA 2 Google‘de %83 beğeni oranına sahip olmakla beraber 100 milyondan daha fazla oyuncuya sahiptir. Ayrıca MOBA oyun türüne sahiptir ve çok büyük E-Spor turnuvaları düzenlenmektedir.

 

Şu anda Steam platformunda bedava olarak indirilip oynanabilmektedir.

 

8: Overwatch

2020 Yılında En Çok Oynanan Oyunlar

 

Blizzard Entertainment tarafından 24 mayıs 2016 tarihinde piyasaya sürülen Overwatch oyununda şu anda toplamda 12 farklı harita vardır. 7 kasım 2014 tarihinde tanıtılan oyunda  farklı özelliklere ve yeteneklere sahip birçok karakter vardır ve bu karakterlerin her birinin farklı rolleri vardır. Şu anda Google’de %93 beğeni oranına sahiptir ve ayrıca 60 milyondan fazla oyuncusu vardır. Ayrıca FPS oyun türüne sahip oyunda E-Spor turnuvaları düzenlenmektedir.

 

Şu anda ByNoGame sitesinde Overwatch Standart Edition‘u 160TL‘ye satın alabilirsiniz.

 

9: Grand Theft Auto V (GTA V)

2020 Yılında En Çok Oynanan Oyunlar

 

Rockstar Games tarafından 17 eylül 2013 tarihinde piyasaya sürülen Grand Theft Auto V, GTA serisinin 7. oyunu olarak bilinir. İlk olarak 17 eylül 2013 tarihinde Playstation 3 ve Xbox 360 için piyasaya çıkan oyun, 18 kasım 2014 tarihinde Playstation 4 ve Xbox One için piyasaya çıkış yaptı ve daha sonrasında Windows için 14 nisan 2015 tarihinde piyasaya çıkmıştır. İleriki zamanlarda yeni çıkmış olan Playstation 5, Xbox Series X ve Xbox Series S için 2021‘in sonlarına doğru piyasaya çıkacağı tahmin ediliyor.

 

Şu anda Epic Games’ten indirimli olarak 84.50TL‘ye satın alabilirsiniz.

 

10: Fortnite

2020 Yılında En Çok Oynanan Oyunlar

 

Epic Games tarafından 21 temmuz 2017 yılında piyasaya sürülen Fortnite oyunu 2018 yılında en çok para kazanan oyun seçilmiştir. Maalesef beğeni istatistiği olmayan Fortnite‘de oyuncu sayısı 100 milyondan daha fazladır.

 

Benzer makaleler için buraya tıklayabilirsiniz.

 • Tuana
  2 sene önce

  Çok güzel olmuş eline sağlık

  yorum beğen
 • Mert
  2 sene önce

  Teşekkürler işime yaradı.

  yorum beğen
 • Aysima
  2 sene önce

  Emeğine sağlık çok güzel olmuş.

  yorum beğen
 • sevim
  2 sene önce

  Eline sağlık.

  yorum beğen