e
sv

11. Kuşak Intel İşlemcili Yeni Acer Swift 5 Satışa Sunuldu

11 kusak intel islemcili yeni acer swift 5 satisa sunuldu QWIDi3kq | Tekno Deha
avatar

Ali Akpoyraz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

11. Kuşak Intel İşlemcili Yeni Acer Swift 5 Satışa Sunuldu

Son derece ince ve hafif yapıdaki Acer Swift 5 dizüstü bilgisayar, tarz, güç ve taşınabilirliği bir ortaya getiriyor. Yüksek kaliteli magnezyum lityum ve magnezyum alüminyum alaşımından üretilen 14,95 mm inceliğindeki kasaya sahip olan Swift 5, 11. kuşak Core™ işlemciler, Intel® Iris™ Xe grafik işlemci ve yüksek süratli 512 GB PCIe SSD depolamayla çalışıyor. Tüm bu donanım, toplam 1 kg’ın altında bir yükle sunuluyor. Türkiye’de satışa sunulan i5-1135G7 işlemcili yeni Swift 5 modelleri, 8 GB LPDDRAX belleklerle donatıldı.

İnce tasarım ve parlak ekran

 

Sis yeşili rengindeki büsbütün metal kasası, altın renkli çizgilerle bezenen yeni Swift 5, özel tasarlanan menteşesi sayesinde ekran açıkken aygıtı hafif bir halde yükseltiyor. Böylelikle daha rahat bir yazma tecrübesi ve daha uygun termal performans elde ediliyor. 300 nit parlaklık sunan 14 inç FHD IPS dokunmatik ekran, sRGB renk gamının yüzde 100’ünü kapsıyor ve ince çerçeveleriyle gövdenin yüzde 90’ını kaplıyor.

Varlıklı ilişki ve uzun pil ömrü

Yeni Swift 5’in 56 Wh pili, süratli şarj özelliği sayesinde 30 dakika şarjla 4 saat kesintisiz kullanım imkanı sunuyor. USB Type-C, Thunderbolt™ 4 ve USB 3.2 Gen 2 girişleri irtibat seçeneklerine ek olarak çift bant Intel® Wi-Fi 6 (GIG+) ve Bluetooth® 5.1 sayesinde kullanıcılar istedikleri her an kesintisiz temasta kalabiliyor.

Acer Swift 5 2 | Tekno Deha

Swift 5 kullanım kolaylığı ve güvenlik için Windows Hello™ dayanaklı yerleşik parmak izi okuyucuya sahip. Wake on Voice dayanağı ise ekran kapalıyken bile Windows 10’a sesli sorular sorma imkanı veriyor.

Fiyat ve Bulunabilirlik

Yeni Acer Swift 5’in 11. Jenerasyon Intel® Core™ i5-1135G7 işlemci ve 8 GB ile gelen modeli 9.859 TL’lik fiyatla Türkiye’deki tüketicilerin beğenisine sunuldu. Gücünü Intel Core™ i7-1165G7 işlemciden alan 16 bellekli model ise Ocak 2021’de raflardaki yerini alacak.

 

Misal makaleler için buraya tıklayabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI