e
sv

108 Megapiksel Kamerasıyla Xiaomi Mi 10i Çıkış Tarihi

108 megapiksel vurgusuyla xiaomi mi 10i cikis tarihi | Tekno Deha
avatar

Emir Aydın

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

108 Megapiksel Kamerasıyla Xiaomi Mi 10i Çıkış Tarihi

Piyasaya sürdüğü bütçe dostu akıllı telefonlarla popülerlik kazanan Xiaomi, birebir vakitte Xiaomi Mi 10 modeli üzere amiral gemisi olarak nitelendirdiğimiz üst düzey telefonlar da üretiyor. Yakın vakitte ise Xiaomi Mi 10 modelinin kimi özelliklerinden feragat edilen, ‘Mi 10i’ isimli bir aygıt göreceğiz. Xiaomi Mi 10i çıkış tarihi 5 Ocak olarak açıklandı. Aygıtın duyuru görüntüsünde ise 108 Megapiksel çözünürlüğündeki kameraya dikkat çekildi.

Xiaomi Mi 10i fiyatı için beklentiler 400 doların altında

Resmi tanıtımı şimdi gerçekleşmemesine karşın Xiaomi’nin yeni telefonu hakkında birçok ayrıntı sızdırıldı. Ortaya çıkan bilgilere nazaran aygıtın ekranı; 6,7 inç büyüklüğünde, 1080×2400 piksel çözünürlüğünde olacak ve IPS panel ile karşımıza çıkacak.

Çıkış tarihi öncesinde donanım özellikleri de ortaya çıkan bilgiler ortasında yer alıyor. Aygıtın, Qualcomm Snapdragon 750G 5G işlemcisinden gücünü alması bekleniyor. Bu işlemci, sonundaki ‘Gaming’ manasına gelen ‘G’ takısından anlaşıldığı üzere, oyun performansına odaklanıyor. Telefonun RAM kapasitesi ise 6 GB ve 8 GB olmak üzere iki opsiyonla karşımıza çıkacak.

Duyuruda da vurgulanan kamera tarafında da kimi ayrıntılar gün yüzüne çıkmıştı. 108 Megapiksel çözünürlüğünde ve f/1.8 diyafram pahasındaki ana kameranın yer aldığı art kamera heyetimi, 4 lensten oluşuyor. Bu lensler ise; geniş açılı ana kamera, ultra geniş açı, makro ve derinlik sensörü olacak.

Xiaomi Mi 10i

Öte yandan telefonun fiyatının 400 doların altında olması bekleniyor. Lakin bu bilgiler, Mi 10i’nin lansman tarihi olan 5 Ocak‘ta netleşecek.

 

 

Benzeri makaleler için buraya tıklayabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI